Home
About
Services
Promotions
Videos
Alter Ego
mk · en · al

ОРДИНАЦИЈА

Skin Solution

СКОПЈЕ

Внесете е-адреса за
новости и промоции

--:--   --:--
Artist - Album

Skin Solution · Сите права задржани. © · Дизајн & хостинг Јурак ОТ Петроф Студио

За нас Се' за вашата кожа

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина "SKIN SOLUTION".
Др. спец. дерматовенеролог Наталија Јорданова-Траески.

Ординацијата ги поседува следните сертификати:
Сертификат по дерматохирургија, сертификат за филери, сертификат за ботокс, сертификат за мезотерапија, сертификат за фототерапија, сертификат за дерматоскопија, сертификат за козметичка алергологија, сертификат за хемиски пилинг и сертификат за ЕЛОС технологија.

Работно време: од понеделник до петок од 10:00 – 20:00 и сабота од 10:00 – 14:00 часот.

Услуги Се' за вашата кожа

Промоции Се' за вашата кожа

ПРОМОТИВНИ ТРЕТМАНИ ВО ОРДИНАЦИЈА SKIN SOLUTION

објавено: 27.07.2017

 

ПОПУСТИ,ПРОМОЦИИ И НОВИТЕТИ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВО SKIN SOLUTION&ALTER EGO:
МЕСЕЦ НА КРИО,ЗЛАТО И ЕНЕРЏИ ТРЕТМАНИ!

1.АНТИ-ЦЕЛУЛИТНА КРИОЈОНТОФОРЕЗА=500ден
(ПАКЕТ ОД 5 ТРЕТМАНИ=1900ден)

2. КРИОТЕРАПИЈА НА ЛИЦЕ,ВРАТ,ДЕКОЛТЕ=500ден.

3. КРИОЛИПОЛИЗА=1500ден.

4.КРИОЈОНТОФОРЕЗА НА ЛИЦЕ+МАСКА ЗА ЛИЦЕ ПО ИЗБОР=600ден.

5. ЕКСКЛУЗИВЕН КРИОТЕРАПИ ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ СО КРИО АМПУЛА И МАСКА ОД МАТИЧНИ КЛЕТКИ=1500ден.

6.ДЕТОКС ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ + КРИО АЛГО МАСКА ЗА ЛИЦЕ=750ден.

7.ЗЛАТЕН ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ + ПОДАРОК ЗЛАТЕН ТОНИК ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ ИЛИ ЗЛАТЕН КРЕМ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ=2100ден

8.МЕГА ПОПУСТ !!! ЗЛАТНА МАСАЖА (РЕЛАКС МАСАЖА НА ТЕЛО СО 24 КАРАТНО ЗЛАТО)=500ден.

9.ЕНЕРЏИ ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ (ВИТАМИНСКА БОМБА ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ)=1000ден.

10. ЕНЕРЏИ ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ СО ЈОНОФОРЕЗА-ЕНЕРЏИ Це КРЕМ ЗА ЛИЦЕ=2000ден.

11. МЕГА ПОПУСТ !!! МИКРОДЕРМОАБРАЗИЈА+КРИО АЛГО МАСКА ЗА ЛИЦЕ=1100ден.

ЗАКАЖУВАЊЕ ТЕРМИНИ НА 02 6134 111 или на моб. 078 261 996.

 

 

ПРОМОТИВНИ ТРЕТМАНИ ВО АЛТЕР ЕГО

објавено: 27.07.2017

 

ЗАКАЖУВАЊЕ ТЕРМИНИ НА 02 6154 111 или на моб. 078 261 997.

 

 

Видеа Се' за вашата кожа

Контакт Се' за вашата кожа

Alter Ego

• МАНИКИР
• СПА МАНИКИР
• ГЕЛ ЛАК МАНИКИР
• ПЕДИКИР
• СПА ПЕДИКИР
• ТОПЛА ДЕПИЛАЦИЈА
• ЛАДНА ДЕПИЛАЦИЈА СО ОРГАНСКИ ВОСОК
• АНТИ ЦЕЛУЛИТНИ МАСАЖИ
• РЕЛАКС МАСАЖИ
• СПА МАСАЖИ
• СПОРТСКА МАСАЖА
• МОДЕЛИРАЧКА МАСАЖА НА ЛИЦЕ, ВРАТ И ДЕКОЛТЕ
• КЛАСИЧЕН ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ
• ЕКСКЛУЗИВНИ ТРЕТМАНИ НА ЛИЦЕ СО Q10, КОЛАГЕН, ХИАЛУРОН, ЗЛАТО, МАТИЧНИ КЛЕТКИ, КАВИЈАР, МОРСКИ ЕЛЕМЕНТИ
• ЕНЕРГЕТСКИ ТРЕТМАН НА ЛИЦЕ
• АНТИ-ЕЈЏ ТЕРАПИИ НА ЛИЦЕ
• Ласерска депилација на влакна
• Криолиполиза
• Радиофрекфенца
• Микродермоабразија
• Радиодермална терапија
• Ласерски третман на акни
• Ласерска рејувенација на лице
• Ласерска терапија на глвици на нокти

Закажете на: 02 6154 111, 078 261 997, ул. 29 Ноември бр. 4А, Скопје.
Центар за естетика Алтер Его на Фејсбук